Bakı Su Həftəsinin mətbuat konfransı baş tutdu
5 mart tarixində “Hilton Baku” otelində su təsərrüfatı sahəsində Azərbaycanda ilk dəfə olaraq baş tutacaq Bakı Su Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin nümayəndələri Səməd Rzazadə və Dilqəm Şərifov, Bakı Su Həftəsinin layihə rəhbəri Nicat Şıxəliyev və “Caspian Event Organisers” şirkətinin İctimaiyyətlə Əlaqələr və Tədbirlər departamentinin rəhbəri Nuru Səfərəliyev iştirak edib.
Mətbuat konfransının sponsoru qismində “Kolin İnşaat” şirkəti çıxış etmişdir.
Tədbirə kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri, sponsor şirkətin təmsilçiləri və tədbirin təşkilat komitəsinin üzvləri qatılıb.
2024-cü ilin mart ayında Bakı şəhərində Azərbaycanla yanaşı, bütün dünyada mühüm və prioritet sahələrdən biri olan su təsərrüfatı üzrə Beynəlxalq Su Təsərrüfatı Sərgi və Konfransı keçiriləcək. Bakı Su Həftəsi (“Baku Water Week”) çərçivəsində Azərbaycanda ilk dəfə baş tutacaq sərgi 12-14 mart tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində, konfrans isə 13-14 mart tarixlərində “The Ritz-Carlton Baku” mehmanxanasında keçiriləcəkdir.
Azərbaycanda etibarlı su təchizatına nail olunması dövlət siyasətinin prioritet istiqamətlərindən biridir. Bu sahənin ölkədə bundan sonrakı inkişafı, mövcud çətinliklərin və həll yollarının müzakirəsi, maraqlı tərəflər üçün yeni fürsətləri əlçatan etmək məqsədilə keçirilən bu tədbir Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin dəstəyi ilə təşkil edilir. Bakı Su Həftəsinin təşkil edilməsində əsas məqsəd Azərbaycanda bu sahənin daha da inkişaf etdirilməsi üçün ölkəyə yeni texnologiyaların, avadanlıqların və investisiyaların cəlb edilməsi, eləcə də Qarabağın bərpası və yenidən qurulması yönündə içməli su təminatının gücləndirilməsi, bununla bağlı vacib məsələlərin, yeni layihələrin və əməkdaşlıqların müzakirəsidir.
Bakı Su Həftəsində 16 ölkədən 90-a yaxın şirkət öz iştirakını təsdiqləmişdir. İştirakçı şirkətlərin təmsil etdiyi ölkələr sırasına Azərbaycanla yanaşı, Almaniya, Amerika Birləşmiş Ştatları, Avstriya, Avstraliya, Belarus, Belçika, Böyük Britaniya, Çexiya, Danimarka, Gürcüstan, İsrail, Isveçrə, Qazaxıstan, Türkiyə və Rusiya Federasiyası daxildir.
Ölkədə ilk dəfə təşkil olunmasına baxmayaraq, Bakı Su Həftəsi bir sıra önəmli şirkətlər tərəfindən dəstəklənir. Sərginin qızıl sponsorları “Acwa Power”, “AgroFoodInvestment”, “Geo SU Group”, "Hidroloq" MMC, gümüş sponsorları “IDE Technologies”, “Körpü Bina Tikinti”, “Coca-Cola”, bürünc sponsorları “Kolin İnşaat”, “Özgün İnşaat”,“Qarabağ-ER” və “Aztəsərrüfat” MMC, konsaltinq tərəfdaşı isə “Mekorot” şirkətləridir. Bu mühüm şirkətlərin dəstəyi tədbirin əhəmiyyətinin və aktuallığının göstəricisidir.
Beynəlxalq Su Təsərrüfatı Sərgi və Konfransının təşkilatçıları “Caspian Event Organisers” şirkəti, eləcə də onların tərəfdaşları olan “Caspian Event Management” və “ICA Events” şirkətləridir. Eyni zamanda, tədbir Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyası (ASTA) tərəfindən aktiv şəkildə dəstəklənir.
Tədbir haqqında ətraflı məlumatı www.bakuwaterweek.az və https://conference.bakuwaterweek.az rəsmi internet səhifəsindən əldə etmək mümkündür

Состоялась пресс-конференция Baku Water Week
5 марта в отеле «Hilton Baku» состоялась пресс-конференция, посвященная Бакинской Водной Неделе, которая впервые проводится в области водного хозяйства в Азербайджане.
В мероприятии выступили представители Государственного агентства водных ресурсов Азербайджана Самад Рзазаде и Дильгам Шарифов, руководитель проекта «Baku Water Week» Ниджат Шихалиев и руководитель отдела по связям с общественностью и организации мероприятий компании «Caspian Event Organisers» Нуру Сафаралиев.
Cпонсором пресс-конференции являлась компания «Kolin İnşaat».
Участие в конференции приняли представители СМИ, спонсирующей компании и члены организационного комитета мероприятия.
В марте 2024 года в Баку пройдет Международная Выставка и конференция «Водное Хозяйство», охватывающая одну из наиболее важных и приоритетных сфер как для Азербайджана, так и для всего мира. Данное выставка, впервые проводимое в Азербайджане в рамках Бакинской Водной Недели, пройдет 12-14 марта в Баку Экспо Центре, а конференция пройдет 13-14 марта в отеле «The Ritz-Carlton Baku».
Надежное водоснабжение является одним из приоритетных направлений государственной политики Азербайджана. Данное мероприятие организовано при поддержке Государственного агентства водных ресурсов Азербайджана с целью дальнейшего развития этой сферы в стране, обсуждения существующих трудностей и решений, а также предоставления новых возможностей заинтересованным сторонам. Основной задачей мероприятия является привлечение в нашу страну новых технологий, оборудования и инвестиций и усиление водоснабжения в свете восстановительных и реконструкционных работ в Карабахе (что будет способствовать дальнейшему развитию отрасли в Азербайджане), а также обсуждение важных вопросов, новых проектов и сотрудничества в данной сфере.
Свое участие в Бакинской Водной Неделе уже подтвердили около 90 компаний из 16 стран. Помимо Азербайджана, компании-участницы представляют Австралию, Австрию, Беларусь, Бельгию, Великобританию, Германию, Грузию, Данию, Израиль, Казахстан, Российскую Федерацию, Соединенные Штаты Америки, Турцию, Чехию и Швейцарию.
Несмотря на то, что мероприятие проводится в нашей стране впервые, ему уже оказывает поддержку ряд компаний: так, золотыми спонсорами выставки выступают «Acwa Power», «AgroFoodInvestment», «Geo SU Group», ООО «Hidroloq», серебряными «IDE Technologies», «Körpü Bina Tikinti», «Coca-Cola», а бронзовыми «Kolin İnşaat», «Özgün İnşaat», «Qarabağ-ER» и ООО «Aztəsərrüfat»; консалтинговым партнером мероприятия выступает «Mekorot». Участие этих важных компаний является верным признаком значимости мероприятия.
Организаторами Международной Выставки и конференции «Водное Хозяйство» (Бакинская Водная Неделя) являются компания «Caspian Event Organisers» и ее партнеры «Caspian Event Management» и
«ICA Events». Активную поддержку мероприятию оказывает Ассоциация Организаторов Выставок Азербайджана (ASTA).
Для получения подробной информации о мероприятии просим посетить официальную веб-страницу мероприятия https://bakuwaterweek.az и https://conference.bakuwaterweek.az