27-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Konfransı “Boulevard Hotel Baku”-da keçiriləcək
3-4 iyun tarixlərində “Boulevard Hotel Baku”-da 27-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Konfransı keçiriləcək. Konfrans Xəzər Neft və Qaz sərgisinin tərkib hissəsidir və  neft-qaz sektorunun rəhbərləri ilə yanaşı, bu sektor ilə əlaqədar olan müxtəlif sahələrin rəhbərləri üçün də əsas platformadır.
Builki konfrans dünyanın 30-dan çox ölkəsini təmsil edən 500-dən artıq deleqatı bir araya gətirərək netvorkinq imkanı yaradır.
Xəzər Neft və Qaz Konfransının plenar sessiyasının mövzusu “Neft-qaz sənayesi keçid dövründə:qlobal və struktur dəyişikliklərin fonunda yeni inkişaf məqamlari”dır. Ümumilikdə konfrans çərçivəsində sənayenin ən aktual mövzuları barədə 40-dan artıq məruzə səslənəcək. Konfransın baş tərəfdaşı qismində SOCAR şirkəti çıxış edir.
Tədbirin sponsor heyəti də sərginin yüksək statusunu əks etdirir.Konfransın qızıl sponsoru BP şirkətidir. INPEX Corporation, Tenaris Connections, Total E&P Absheron, Equinor Azerbaijan, Petronas Azerbaijan, Nobel Upstream şirkətləri həmçinin konfransın sponsorları sırasında yer alırlar.
Konfransın rəsmi dəstəyini Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) təmin edir.
Neft və Qaz Konfransı beynəlxalq neft-qaz şirkətlərinin rəhbər və mütəxəssislərinin gələcək əməkdaşlıq və inkişaf yollarını müzakirə etmək üçün bir araya gəldikləri aparıcı regional platformadır.

The 27th International Caspian Oil & Gas Conference will be held at the Boulevard Hotel Baku
The 27th International Caspian Oil & Gas Conference will be held at the Boulevard Hotel Baku June 3 to 4. The conference is part of the Caspian Oil & Gas Exhibition, and serves as the main platform for leading experts of not only the oil & gas industry, but also other related sectors.
Caspian Oil & Gas Conference will bring together more than 500 delegates from more than 30 countries of the world on one site, thus creating the possibility of networking.
The topic of the plenary meeting of the conference is “Oil and Gas industry in transition period - New growth points during the global and structural changes”. In total, the audience will hear more than 40 reports on the most relevant topics of the industry.
The status of the event is also indicated by its list of sponsors. General partner of the conference is SOCAR, gold sponsor - BP, also sponsors are INPEX Corporation, Tenaris Connections, Total E&P Absheron, Equinor Azerbaijan, Petronas Azerbaijan, Nobel Upstream.
The official support to the conference is granted by Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan and the State Oil Company of the Azerbaijan Republic (SOCAR).
The Oil & Gas Conference is the leading platform in the region, where leaders and specialists of international oil and gas companies gather to discuss further cooperation and development opportunities.