30-cu Yubiley Bakı Enerji Həftəsinə hazırlıq aktiv şəkildə davam edir
2025-ci ildə 30 illik yubileyini qeyd edəcək Bakı Enerji Həftəsinə (“Baku Energy Week”) hazırlıq işləri aktiv şəkildə davam edir. Regionun nəhəng enerji tədbiri olan Bakı Enerji Həftəsi özündə üç mötəbər tədbiri birləşdirir: 30-cu Yubiley Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisi “Caspian Oil&Gas”, 13-cü Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji Sərgisi “Caspian Power” və 30-cu Yubiley Bakı Enerji Forumu. Bakı Enerji Həftəsinin açılış mərasimində ənənəvi olaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iştirak edir. 2024-cü ilin iyunun 4-də Bakı Ekspo Mərkəzində baş tutmuş Bakı Enerji Həftəsinin açılış mərasimində ölkə başçısı çıxış edərək, bu tədbirin ölkəyə xarici investisiyaları cəlb edilməsindəki rolunu vurğulayıb.
“Azfen”, “Baku Steel Company”, “bp”, “SLB”, STP, “Subsea7”, “Tekfen İnşaat ve Tesisat”, “Tenaris Connections”, “Türkiye Petrolleri” kimi şirkətlər artıq iştirakçılar sırasındadır.
Enerji sahəsinin mühüm məsələlərinin müzakirə olunduğu və uğurlu əməkdaşlıqların başlanğıcı olan bu tədbir çox sayda sponsorları cəlb edir. “Baku Energy Week” çərçivəsində təşkil ediləcək Bakı Enerji Forumu üçün daha bir beynəlxalq sponsorluq razılaşması əldə edilmişdir. Macarıstanın ən böyük neft və qaz şirkəti “MOL Group” forumun qonaqlarını qeydiyyat sponsoru olaraq salamalayacaqdır. Hazırda Bakı Enerji Həftəsinin sponsorları arasında “Azfen”, “Baku Steel Company”, “bp”, “GAP İnşaat”, “Kolin İnşaat”, “SLB”, “Tekfen İnşaat ve Tesisat”, “Total Energies” yer alır, “Boston Consulting Group” intellektual tərəfdaş və “Deloitte” isə konsaltinq üzrə tərəfdaş qismində çıxış edir.
Bakı Enerji Həftəsinin təşkilatçıları “Iteca Caspian”, “Caspian Event Organisers” və onların beynəlxalq tərəfdaşları olan “ICA Events” və “Caspian Event Management FZ-LLC” şirkətləridir.
Bakı Enerji Həftəsi Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyası (ASTA) tərəfindən aktiv şəkildə dəstəklənir. Bakı Enerji Həftəsi haqqında ətraflı məlumatları www. bew.az saytından, eləcə də sosial şəbəkə hesablarından əldə etmək mümkündür.
Eləcə də, 2025-ci ildə təşkil ediləcək sərgilərin təqvimini rəsmi internet səhifəsində (https://iteca.az/az/events) və sosial şəbəkə hesablarında nəzərdən keçirmək olar.

Идет активная подготовка к 30-й Юбилейной Бакинской Энергетической Неделе
Активно ведется подготовка к Бакинской Энергетической Неделе ("Baku Energy Week"), которая в 2025 году отметит свое 30-летие. Это крупнейшее энергетическое событие региона объединяет три значимых мероприятия: 30-у Юбилейную Международную Выставку «Нефть и Газ Каспия» Caspian Oil&Gas, 13-ю Каспийскую Международную Выставку «Энергетика и Зеленая Энергия» Caspian Power и 30-й Юбилейный Бакинский Энергетический Форум.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев традиционно принимает участие на церемонии открытия Бакинской Энергетической Недели. В своём выступлении на открытии Бакинской Энергетической Недели, состоявшемся 4 июня 2024 года в Баку Экспо Центре, глава государства подчеркнул роль этого мероприятия в привлечении иностранных инвестиций в страну.
Среди участников уже значатся такие компании, как «Azfen», «Baku Steel Company», «bp», «SLB», «STP», «Tekfen İnşaat ve Tesisat», «Subsea7», «Tenaris Connections», «Türkiye Petrolleri».
Бакинская Энергетическая Неделя привлекает множество спонсоров, заинтересованных в обсуждении актуальных вопросов энергетической отрасли и установлении успешного сотрудничества. Для Бакинского Энергетического Форума в рамках «Baku Energy Week» было достигнуто ещё одно международное спонсорское соглашение. Крупнейшая нефтегазовая компания Венгрии «MOL Group» будет выступать в качестве спонсора регистрации гостей форума.
На данный момент в число спонсоров Бакинской Энергетической Недели входят «Azfen», «Baku Steel Company», «bp», «GAP İnşaat», «Kolin İnşaat», «SLB», «Tekfen İnşaat ve Tesisat», «Total Energies». «Boston Consulting Group» является интеллектуальным партнёром, а «Deloitte» — партнёром по консалтингу.
Организаторами «Baku Energy Week» являются компании «Iteca Caspian» и «Caspian Event Organisers» совместно с «ICA Events» и «CEM FZ LLC» в качестве международных партнеров. Бакинская Энергетическая Неделя также активно поддерживается Ассоциацией Организаторов Выставок Азербайджана (ASTA).
Подробную информацию о Бакинской Энергетической Неделе можно найти на сайте www.bew.az, а также на официальных страницах в социальных сетях.
Кроме того, календарь выставок, запланированных на 2025 год, доступен на официальном сайте (https://iteca.az/az/events) и в социальных сетях.