30-cu Yubiley Bakı Enerji Həftəsinə hazırlıq aktiv şəkildə davam edir
2025-ci ildə 30 illik yubileyini qeyd edəcək Bakı Enerji Həftəsinə (“Baku Energy Week”) hazırlıq işləri aktiv şəkildə davam edir. Regionun nəhəng enerji tədbiri olan Bakı Enerji Həftəsi özündə üç mötəbər tədbiri birləşdirir: 30-cu Yubiley Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisi “Caspian Oil&Gas”, 13-cü Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji Sərgisi “Caspian Power” və 30-cu Yubiley Bakı Enerji Forumu. Bakı Enerji Həftəsinin açılış mərasimində ənənəvi olaraq Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iştirak edir. 2024-cü ilin iyunun 4-də Bakı Ekspo Mərkəzində baş tutmuş Bakı Enerji Həftəsinin açılış mərasimində ölkə başçısı çıxış edərək, bu tədbirin ölkəyə xarici investisiyaları cəlb edilməsindəki rolunu vurğulayıb.
“Azfen”, “Baku Steel Company”, “bp”, “SLB”, STP, “Subsea7”, “Tekfen İnşaat ve Tesisat”, “Tenaris Connections”, “Türkiye Petrolleri” kimi şirkətlər artıq iştirakçılar sırasındadır.
Enerji sahəsinin mühüm məsələlərinin müzakirə olunduğu və uğurlu əməkdaşlıqların başlanğıcı olan bu tədbir çox sayda sponsorları cəlb edir. “Baku Energy Week” çərçivəsində təşkil ediləcək Bakı Enerji Forumu üçün daha bir beynəlxalq sponsorluq razılaşması əldə edilmişdir. Macarıstanın ən böyük neft və qaz şirkəti “MOL Group” forumun qonaqlarını qeydiyyat sponsoru olaraq salamalayacaqdır. Hazırda Bakı Enerji Həftəsinin sponsorları arasında “Azfen”, “Baku Steel Company”, “bp”, “GAP İnşaat”, “Kolin İnşaat”, “SLB”, “Tekfen İnşaat ve Tesisat”, “Total Energies” yer alır, “Boston Consulting Group” intellektual tərəfdaş və “Deloitte” isə konsaltinq üzrə tərəfdaş qismində çıxış edir.
Bakı Enerji Həftəsinin təşkilatçıları “Iteca Caspian”, “Caspian Event Organisers” və onların beynəlxalq tərəfdaşları olan “ICA Events” və “Caspian Event Management FZ-LLC” şirkətləridir.
Bakı Enerji Həftəsi Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyası (ASTA) tərəfindən aktiv şəkildə dəstəklənir. Bakı Enerji Həftəsi haqqında ətraflı məlumatları www. bew.az saytından, eləcə də sosial şəbəkə hesablarından əldə etmək mümkündür.
Eləcə də, 2025-ci ildə təşkil ediləcək sərgilərin təqvimini rəsmi internet səhifəsində (https://iteca.az/az/events) və sosial şəbəkə hesablarında nəzərdən keçirmək olar.

Preparation for the 30th Anniversary Baku Energy Week is in full swing
Preparations for the 30th Anniversary Baku Energy Week are actively underway. Baku Energy Week, a significant event in the region's energy sector, encompasses three prestigious events: the 30th Anniversary International Caspian Oil & Gas Exhibition (Caspian Oil & Gas), the 13th Caspian International Power and Green Energy Exhibition (Caspian Power), and the 30th Anniversary Baku Energy Forum.
Traditionally, the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, attends the opening ceremony of Baku Energy Week. On June 4, 2024, during the opening ceremony at Baku Expo Center, President Aliyev delivered a speech highlighting the event's role in attracting foreign investments to the country.
Several companies, including Azfen, Baku Steel Company, bp, SLB, STP, Subsea7, Tekfen İnşaat ve Tesisat, Tenaris Connections, and Türkiye Petrolleri, have already confirmed their participation in the event.
This event, known for addressing critical issues in the energy sector and fostering successful collaborations, attracts numerous sponsors. Another international sponsorship agreement has been reached for the Baku Energy Forum within the framework of Baku Energy Week. Hungary's largest oil and gas company, MOL Group, will welcome the forum's guests as the registration sponsor.
Current sponsors of Baku Energy Week include Azfen, Baku Steel Company, bp, GAP İnşaat, Kolin İnşaat, SLB, Tekfen İnşaat ve Tesisat, and Total Energies. Boston Consulting Group acts as an intellectual partner, while Deloitte serves as a consulting partner.
The organizers of the event are "Iteca Caspian", "Caspian Event Organizers" and their international partners "ICA Events", “CEM FZ LLC”. Baku Energy Week is also actively supported by the Association of Azerbaijan Exhibition Organizers (ASTA).
Detailed information about Baku Energy Week can be found at www.bew.az website and on its social media platforms.
Additionally, the 2025 exhibition calendar is available on the official website (https://iteca.az/az/events) and social media accounts.