Adrian Volintiru, “Romgaz” şirkətinin Baş icraçı direktoru, İdarə heyətinin üzvü
- Mən hesab edirəm ki, iştirak etdiyim digər konfranslarla müqayisədə, bu konfrans çox yaxşıdır, çünki çox açıqdır- danışan insanlar mövzularda çox səmimidir. Həmçinin konfransın formatı da çox maraqlıdır, belə ki, danışmaq, müzakirə etmək üçün bu interaktiv model hər kəs üçün çox maraqlıdır.
Qaz çıxartma texnologiyası, konstruksiya boruları, qaz anbarları, neft kəşfiyyatı və istismarı kimi konfransın bir çox mövzusu məni çox maraqlandırır.
Biz bu ilin yanvar ayından etibarən “SOCAR” şirkəti ilə burada Azərbaycanda kəşfiyyat proqramlarından başlamaqla, bizim kəşfiyyat və istismar fəaliyyətlərini həyata keçirdiyimiz Qara dənizdə birgə çalışmaq ehtimalına kimi müxtəlif proqramlarda iştirak barədə güclü müzakirələr aparırıq. Biz qazın saxlanması və bununla əlaqədar təcrübələrin mübadiləsində, habelə “TANAP” və “TAP” kəmərlərindən müəyyən miqdarda qazın götürülməsində maraqlıyıq.

Адриан Волинтиру, генеральный директор компании Romgaz, член Совета правления
- Я считаю, что данная конференция лучше по сравнению с другими конференциями, в которых я принимал участие, так как она более открыта – выступающие здесь люди очень искренни. Также интересен формат конференции, так как для каждого привлекательна эта интерактивная модель для выступлений и обсуждений.
Я очень заинтересован во многих темах конференции, таких как технология добычи газа, конструкционные трубы, газохранилища, разведка и эксплуатация нефти.
С января текущего года мы вместе с компанией SOCAR здесь ведем активные дискуссии об участии в различных программах – начиная от геологоразведочных программ в Азербайджане, до вероятности совместной работы на Черном море, где мы проводим нашу разведочную и эксплуатационную деятельность. Мы заинтересованы в вопросе о хранении газа, и обмене опытом в связи с этим, а также в выводе определенного количества газа из трубопроводов TANAP и TAP.