Azərbaycan, Türkiyə, Bolqarıstan, Serbiya, ABŞ, Aİ-dən olan həmkarlarımızla səmərəli görüşlər
Koronavirus pandemiyasi ilə əlaqədar olaraq görüşə bilmədik, lakin bu il Bakıda neft-qaz sərgisi və forumunu ziyarət etmək imkanımız olduğu üçün çox şadıq.
Sərgidə ayrıca stend təqdim etdik, Azərbaycanın paytaxtında - SOCAR və digər şirkətlərlə çoxlu görüşlərimiz oldu və düşünürük ki, danışıqlar müsbət nəticə verəcək.
Azərbaycan, Türkiyə, Bolqarıstan, Serbiya, ABŞ və Avropa İttifaqından olan həmkarlarımızla səmərəli müzakirələr aparmaq imkanımız oldu.
Biz enerji qiymətlərini və Avropanın enerji təhlükəsizliyini müzakirə etdik.
Bu, bizim Bakıya gəlişimizi müsbət qiymətləndirməyə imkan verir.
Bakı Enerji Həftəsi və sərgi ilə bağlı çox yaxşı təəssüratlarımız var.
Rumıniya özü neft və qaz hasilatı ilə məşğul olur, bu da tələbatın 70%-ni əhatə edir, lakin “mavi yanacaq” mənbələrinin şaxələndirilməsi çərçivəsində, xüsusən də IAP (İon-Adriatik Boru Kəməri) layihəsi çərçivəsində Azərbaycandan qaz ixracı da gözlənilir.

Плодотворные встречи с коллегами из Азербайджана, Турции, Болгарии, Сербии, США, Евросоюза
Из-за пандемии коронавируса мы не могли встречаться, но в этом году рады появившейся возможности посетить нефтегазовую выставку и форум в Баку.
Мы представляли отдельный стенд на выставке, у нас было много встреч в столице Азербайджана — с SOCAR и другими компаниями, и думаем, что переговоры обеспечат хороший результат.
Мы имели возможность провести плодотворные обсуждения с коллегами из Азербайджана, Турции, Болгарии, Сербии, США, Евросоюза.
Обсуждали цены на энергоносители и энергобезопасность Европы.
Это дает возможность позитивно оценить наш приезд в Баку.
У нас очень хорошие впечатления о Baku Energy Week и о выставке.
Румыния имеет собственную добычу нефти и газа, покрывающую 70% потребления, но в рамках диверсификации источников «голубого топлива» ждет и газ из Азербайджана, в частности, в рамках проекта IAP.