Azərbaycan, Türkiyə, Bolqarıstan, Serbiya, ABŞ, Aİ-dən olan həmkarlarımızla səmərəli görüşlər
Koronavirus pandemiyasi ilə əlaqədar olaraq görüşə bilmədik, lakin bu il Bakıda neft-qaz sərgisi və forumunu ziyarət etmək imkanımız olduğu üçün çox şadıq.
Sərgidə ayrıca stend təqdim etdik, Azərbaycanın paytaxtında - SOCAR və digər şirkətlərlə çoxlu görüşlərimiz oldu və düşünürük ki, danışıqlar müsbət nəticə verəcək.
Azərbaycan, Türkiyə, Bolqarıstan, Serbiya, ABŞ və Avropa İttifaqından olan həmkarlarımızla səmərəli müzakirələr aparmaq imkanımız oldu.
Biz enerji qiymətlərini və Avropanın enerji təhlükəsizliyini müzakirə etdik.
Bu, bizim Bakıya gəlişimizi müsbət qiymətləndirməyə imkan verir.
Bakı Enerji Həftəsi və sərgi ilə bağlı çox yaxşı təəssüratlarımız var.
Rumıniya özü neft və qaz hasilatı ilə məşğul olur, bu da tələbatın 70%-ni əhatə edir, lakin “mavi yanacaq” mənbələrinin şaxələndirilməsi çərçivəsində, xüsusən də IAP (İon-Adriatik Boru Kəməri) layihəsi çərçivəsində Azərbaycandan qaz ixracı da gözlənilir.

Fruitful meetings with colleagues from Azerbaijan, Turkey, Bulgaria, Serbia, USA, EU
Due to the coronavirus pandemic, we could not meet, but this year we were happy with the opportunity to visit oil and gas exhibition and forum in Baku.
We presented a separate stand at the exhibition, we had many meetings in the capital of Azerbaijan - with SOCAR and other companies, and we think that the negotiations will be rewarding.
We had the opportunity to hold fruitful discussions with the colleagues from Azerbaijan, Turkey, Bulgaria, Serbia, the United States and the European Union.
We discussed energy prices and energy security of Europe.
This makes it possible to positively assess our visit to Baku.
We have very good impressions of Baku Energy Week and the exhibition.
Romania has its own oil and gas production, covering 70% of demand, but as a part of the diversification of the sources of "blue fuel", we are also awaiting gas from Azerbaijan, in particular within the framework of the IAP project.