BƏƏ şirkəti Azərbaycanda fəaliyyətini genişləndirmək istəyir
“Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) “Masdar” şirkəti Azərbaycanla əməkdaşlığa sadiqdir və burada fəaliyyətini genişlədirmək niyyətindədir”.
Bu barədə “Report”a açıqlamasında şirkətin Baş direktoru Məhəmməd Cəmil Əl-Rəmahi bildirib.
“Ökənizin böyük potensialı var. Maraqlı tərəflər və hökumət bizə inkişaf etmək imkanı yaradarsa, bundan çox məmnun olarıq”, – o deyib.
“Masdar” Yaxın Şərqdə bərpa olunan enerji mənbələrinin işlənməsi sahəsində fəaliyyət göstərən ən böyük şirkətlərdən biridir. Ötən  ilin aprel ayında Azərbaycan hökuməti ilə şirkət arasında Ələtdə 230 MVt gücündə günəş elektrik stansiyasının tikintisi haqqında müqavilə imzalanıb. Layihənin dəyəri təxminən, 200 milyon ABŞ dollarıdır.

Masdar interested in increasing its presence in Azerbaijan
Masdar is committed to Azerbaijan and wants to grow its presence here, Mohamed Jameel Al Ramahi, Chief Executive Officer of Masdar told Report.
“The country has a lot of potential. If the stakeholders and the government give us the opportunity to develop, we’re more than happy to do so,” he said.
Masdar is one of the largest renewable energy developers in the Middle East. The company also cooperates with Azerbaijan. In April 2021, the Azerbaijani government and Masdar signed a contract for the construction of a 230 megawatt solar power plant in Alat.