"Bright" jurnalı Azərbaycana həsr olunacaq!
Biz birinci il deyil ki, Azərbaycana səfər edirik, bura tez-tez gəlirik. Bu yaxınlarda ölkənizlə birlikdə türk xalqlarını birləşdirən strateji əhəmiyyətli layihəyə start vermişik.
Qeyd etmək istərdim ki, tədbir çox yüksək səviyyədə təşkil olunub! Sərginin ilk günü çox məhsuldar keçdi, bizim üçün uğurlu oldu, belə ki, dünən tarixi hadisə baş verdi: cənab Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Respublikasında həyata keçirdiyimiz layihəni – “Bright” jurnalını təqdim etməyimizə imkan yaratdı. Jurnalın birinci sayını Özbəkistana, ikinci sayını Türkiyə Cümhuriyyətinin yüz illiyinə həsr etdik. Üçüncü sayını isə Azərbaycana və ümummilli lider Heydər Əliyevin yüz illiyinə həsr etmək istərdik.
Enerji forumunda çox mühüm işgüzar görüşlər keçirəcəyimizə ümid edirik, bu barədə məlumatlar jurnalımızın yeni sayında yer alacaq.

Журнал «Bright» будет посвящен Азербайджану!
Мы уже не первый год посещаем Азербайджан, довольно часто сюда приезжаем. Недавно, совместно с вашей страной начали стратегически важный проект, который объединяет тюркские народы.
Отмечу, что организация всего мероприятия на очень высоком уровне! Первый день выставки прошел весьма продуктивно, для нас он был успешен, так как вчера состоялось историческое событие: господин президент Ильхам Алиев дал нам возможность представить ему наш проект, который мы запускаем в Азербайджанской Республике – журнал «Bright». Первый выпуск журнала мы посвятили Узбекистану, второй был посвящён столетию Турецкой Республики, а уже третий выпуск мы хотели бы посвятить Азербайджану и столетнему юбилею общенационального лидера Гейдара Алиева.
На энергетическом форуме мы рассчитываем провести очень важные деловые встречи, информация о которых войдет в новый выпуск нашего журнала.