Cabbarov Çin şirkətinin icraçı direktoru ilə Azərbaycanda elektrikli avtomobillərin yığılması müəssisəsinin yaradılması məsələlərini müzakirə edib
22 fevral 2022
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov fevralın 22-də Çinin BYD şirkətinin Avropa üzrə icraçı direktoru İsbrand Ho ilə görüşüb. Bu barədə İqtisadiyyat Nazirliyindən məlumat verilib.
“Nazir Azərbaycanın Çinlə əlaqələrə böyük önəm verdiyini və əməkdaşlığın genişləndirilməsində maraqlı olduğunu bildirib”, - deyə məlumatda qeyd olunur.
Görüşdə Azərbaycanda elektriklə işləyən avtobuslar, hibrid və tam elektrikli avtomobillərin yığılması müəssisəsinin yaradılması məsələləri müzakirə olunub.*

Джаббаров обсудил с главой китайской компании вопросы открытия завода по сборке электромобилей в Азербайджане
22 февраля 2022
Министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров во вторник встретился с исполнительным директором китайской компании BYD Исбрандом Хо, сообщили в Минэкономики.
"Джаббаров заявил, что Азербайджан придает большое значение отношениям с Китаем и заинтересован в расширении сотрудничества", - говорится в информации.
В ходе встречи стороны также обсудили вопросы открытия в Азербайджане завода по сборке электробусов, гибридных и полностью электрических автомобилей.