Cənub Qaz Dəhlizinə olan maraq daim artır
Biz hər il sərgi və konfransı ziyarət edirik. Qeyd edim ki, bu tədbir hər il daha da maraqlı olur. Konfransın ilk dəfə hələ 1994-cü ildə keçirilib. Məhz o zaman ölkənin qapıları xarici şirkətlər üçün açılıb. Həmin vaxtdan bəri tədbir regionda baş verən əsas proseslərə rəhbərlik etməyə davam edir.
Mənim məruzəm artan regional tələbatın ödənilməsi üçün “Ümid-Babək” layihəsinin həyata keçirilməsinə aiddir. Mövzuya tələbat böyükdür, çünki hazırda dünyanın bütün ölkələrinin əsas vəzifəsi enerji təhlükəsizliyini və digər proseslərdən enerji müstəqilliyini təmin etməkdir.
Cənub Qaz Dəhlizinin açılması Avropanın enerji istehlak edən ölkələri, eləcə də bu dəhlizin keçdiyi ərazidə yerləşən ölkələr üçün böyük əhəmiyyət kəsb edir. Bu yeni marşrut yeni imkanlar açır, buna görə də Cənub Dəhlizinə olan maraq artır.

Interest in the Southern Corridor is constantly growing
We visit this exhibition and conference every year. I note that this event is becoming more interesting from year to year. The first time the conference was held in 1994. It was then that the country's doors were opened to foreign companies. Since then, the event continues to lead the key processes in the region.
My report concerns the implementation of the Umid-Babek project to meet the growing regional demand. The topic is in demand, because for all countries of the world, the primary task, at the moment, is to ensure energy security and energy independence from various processes.
The opening of the Southern Corridor is of great importance for the energy consuming countries in Europe, as well as the countries located on this corridor. This new route opens up new opportunities and hence, the interest in the Southern Corridor is constantly increasing.