Enerji transformasiyasında yeni dövr
Həmişə olduğu kimi, bu cür tədbirlər təşkil edildikdə, xüsusən də yaşadığımız uzun fasilədən sonra bir çox təşkilati məsələlər çətin olur. Amma təşkilatçılıq və tamaşaçıların ümumi əhval-ruhiyyəsi həqiqətən yaxşıdır və natiqlərin peşəkarlıq səviyyəsi çox yüksəkdir, çoxlu faydalı məlumatlar, təqdimatlar var.
Hamımızın iki-üç il işdən kənar qaldığımızı nəzərə alsaq, bu cür tədbirlər çox böyük fərq yaradır. İnsanlarla üz-üzə görüşmək, birlikdə işləmək, bütün bunlar uğurun açarıdır, xüsusən indi biz enerji transformasiyasının yeni dövrünə - enerji keçidi dövrünə qədəm qoyduğumuz zaman üçün yeni əlaqələr qurmağa, yeni investorlar tapmağa və s ehtiyacımız var. Bu, indi böyük əhəmiyyət kəsb edir və gələcəkdə daha da artacaq.
Forum əsasən müvafiq maraqlı tərəflərin fikirlərini eşitmək imkanı verir və şirkətin bu istiqamətdə təhlükəsiz fəaliyyətini təmin etmək bir lider kimi mənim işimdir. “Equinor”un nümayəndəsi olaraq, rəhbərlik etdiyim şirkəti bu yeni dünyada istiqamətləndirmək üçün necə davam edəcəyimi anlamaq mənim üçün vacibdir.

Новая эпоха энергетической трансформации
Как всегда, когда организуется подобного рода мероприятия, особенно после долгого перерыва, с которым мы столкнулись, многие организационные вопросы непременно станут непростой задачей. Но организация и общее настроение аудитории действительно хорошие, а профессиональный уровень докладчиков очень высокий, много полезной информации и выступлений.
Подобные мероприятия имеют огромное значение, учитывая, что все мы были не у дел в течение двух-трех лет. Встречи с людьми лицом к лицу, совместная работа, все это – ключ к успеху, особенно сейчас, когда мы вступаем в новую эпоху энергетической трансформации – в эру энергетического перехода, когда нам нужно строить новые отношения, находить новых инвесторов и пр. Это сейчас имеет огромное значение, и значимость будет только повышаться в будущем.
Форум предоставляет возможность, главным образом, ознакомиться с мнением соответствующих заинтересованных сторон, и моя задача, как руководителя, сделать так, чтобы компания безопасно лавировала в этом направлении. Мне, как представителя Equinor, важно понимать, как действовать дальше, чтобы сориентировать возглавляемую мною компанию в этом новом мире.