Enerji transformasiyasında yeni dövr
Həmişə olduğu kimi, bu cür tədbirlər təşkil edildikdə, xüsusən də yaşadığımız uzun fasilədən sonra bir çox təşkilati məsələlər çətin olur. Amma təşkilatçılıq və tamaşaçıların ümumi əhval-ruhiyyəsi həqiqətən yaxşıdır və natiqlərin peşəkarlıq səviyyəsi çox yüksəkdir, çoxlu faydalı məlumatlar, təqdimatlar var.
Hamımızın iki-üç il işdən kənar qaldığımızı nəzərə alsaq, bu cür tədbirlər çox böyük fərq yaradır. İnsanlarla üz-üzə görüşmək, birlikdə işləmək, bütün bunlar uğurun açarıdır, xüsusən indi biz enerji transformasiyasının yeni dövrünə - enerji keçidi dövrünə qədəm qoyduğumuz zaman üçün yeni əlaqələr qurmağa, yeni investorlar tapmağa və s ehtiyacımız var. Bu, indi böyük əhəmiyyət kəsb edir və gələcəkdə daha da artacaq.
Forum əsasən müvafiq maraqlı tərəflərin fikirlərini eşitmək imkanı verir və şirkətin bu istiqamətdə təhlükəsiz fəaliyyətini təmin etmək bir lider kimi mənim işimdir. “Equinor”un nümayəndəsi olaraq, rəhbərlik etdiyim şirkəti bu yeni dünyada istiqamətləndirmək üçün necə davam edəcəyimi anlamaq mənim üçün vacibdir.

A new era of energy transformation
As always, when events of this kind are organised, especially after the extended pause that we have experienced, many organisational issues are bound to be a challenge. However, the organisation and the general mood of the audience are really good, and the professional level of speakers is very high, there is a lot of useful information and presentations.
Events like this make a huge difference, given that we've all been on the sidelines for two to three years. Meeting people face to face, working together, all this is the key to success, especially now that we are entering a new era of energy transformation - an era of energy transition, when we need to build new relationships, find new investors, etc. This is of great importance now, and the importance will only increase in the future.
The forum provides an opportunity mainly to hear the views of relevant stakeholders, and it is my job as a leader to ensure that the company navigates safely in this direction. As a representative of Equinor, it is important for me to understand how to proceed in order to navigate the company I lead in this new world.