Forumda iştirakımızı səmərəli adlandıra bilərəm
Təəssüf ki, sərgini ziyarət etmək imkanım hələ olmayıb, çünki yeni gəlmişəm və dərhal forumda iştirak etmişəm. Ona görə də mən bu tədbirin təşkilini yüksək qiymətləndirə bilərəm və qeyd etmək istəyirəm ki, biz çox məmnunuq, hər şey mükəmməl təşkil olunub, hər şey rəvan və yaxşı keçdi. Forum region ölkələrinin nazirləri ilə, o cümlədən sizin nazirlə ünsiyyəti asanlaşdırmaq baxımından çox yaxşıdır. Bu gün onunla görüşdük. Bu baxımdan tədbirdə iştirakımızı səmərəli adlandıra bilərik.
Mən panellərdən birində iştirak edə bildim, burada çox düzgün sual verildi: biz gələcəyi necə qarşılayacağıq, enerji keçidi necə həyata keçiriləcək. Düşünürəm ki, mövzu diqqətlə düşünülmüş və düzgün seçilmişdir.
Gözləntilərimizə gəldikdə isə: IRENA neft-qaz şirkəti deyil, biz gündən-günə daha çox əhəmiyyət kəsb edən bərpa olunan enerji mənbələri ilə işləyirik, lakin istənilən şirkətlə əməkdaşlıq etməyə hazırıq.
Yenə deyirəm ki, bu forum bizim üçün region ölkələrinin nazirləri ilə görüşmək və onların ölkələri ilə agentlik arasında əməkdaşlıq strategiyasını necə qura biləcəyimizi müzakirə etmək imkanı baxımından əhəmiyyətlidir. Bütün bu cəhətləri nəzərə alaraq belə düşünə bilərəm ki, bura gəlməyə dəyərdi.

I can call our participation in the forum fruitful
Unfortunately, I have not yet had the opportunity to visit the exhibition, because I just arrived and immediately took part in the forum. Therefore, I can appreciate the organization of this event, and would like to note that we are very satisfied, everything is organized perfectly, and everything went smoothly and well. The forum is very important at facilitating communication with ministers from the countries of the region, including your minister. Today we met with him. From this point of view, we can call our participation in the event fruitful.
I managed to take part in one of the panels, where a very right question was asked: how are we going to meet the future, how will the energy transition be implemented. I think that the topic was carefully thought out and correctly chosen.
As for our expectations: IRENA is not an oil and gas company, we work with renewable energy sources, which is becoming more and more important every day, however we are ready to cooperate with all companies.
Again, this forum is significant for us in terms of the opportunity to meet with ministers from the countries of the region and discuss how we can build a strategy for cooperation between their countries and the agency. And all these aspects together make me think that it was worth coming here.