İki il davam edən pandemiyadan sonra forumun və sərginin təşkili miqyası və səviyyəsi olduqca diqqətəlayiqdir. Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində yenidən burada olmaqdan çox şadıq və bu tədbirdə əməyi olan hər kəsə öz təşəkkürümü bildirmək istəyirəm. Bu heyrətamiz hadisədir.
Bu kimi tədbirlər aktual məsələləri müzakirə etmək və daha yaxşı həll yollarına aparan fikirləri bölüşmək üçün əla platformadır və bizim hamımızın daha yaxşı həll yollarına ehtiyacımız var. İnanıram və ümid edirəm ki, bütün iştirakçılar bu fürsətdən yararlanacaqlar.
Biz problemlərin həllinə realist və praqmatik yanaşmaya bağlıyıq. Hazırda kifayət qədər problemlər var, ona görə də təkrar edirəm: ümid edirəm ki, forum zamanı biz bütün problemlərin həlli üçün praqmatik yollar tapa biləcəyik!

We all definitely need better solutions!
After two years of the pandemic, the scale and level of organization of the forum and exhibition are impressive. We are happy to be here again during the Baku Energy Week and I would like to thank everyone who contributed to this event. This is an amazing event.
Events like this provide an excellent platform to discuss topical issues and share ideas that lead to better solutions. And we all definitely need better solutions. I believe and hope that all participants will take advantage of this chance.
We are committed to a realistic and pragmatic approach to resolving issues. At present, there are enough problems, so I repeat: I hope that during the forum we will be able to find pragmatic ways to resolve all problems!