Kadr potensialının inkişafı
– Hər il keçirilən “Neft və Qaz” sərgi və konfransı Qafqaz regionu üçün son dərəcə vacib bir tədbirdir və burada bütövlükdə bazara aid mühüm qərarlar qəbul edən əsas şirkətlər iştirak edirlər. Bunların arasında Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (“SOCAR”) də yer alır.
Bu nüfuzlu forumda iştirak etmək mənim üçün çox maraqlıdır. Mənim çıxışımda əsas diqqət kadr potensialının, o cümlədən neft-qaz sənayesində çalışan mühəndislər və texnikaların inkişaf etdirilməsi üçün rəqəmsal proseslərin və texnologiyaların istifadəsinə yönəldilib. Çıxışda elektron təhsilə xüsusi yer veriləcək.
Qeyd etmək istəyirəm ki, konfransın gündəliyi çox yüksək səviyyədə təşkil edilib və neft - qaz bazarının iştirakçılarını maraqlandıran demək olar ki, bütün məsələləri əhatə edir. Bu gün bazarda qiymət baxımından vəziyyət yaxşılaşır və bu da investorların bazara qaytarılmasına, neft sektorunun aktivləşməsinə kömək edir.

Development of Human Resource
- This annual oil and gas exhibition and conference is an extremely important event for the Caucasus region, in which key decision-makers concerning the market as a whole take part. Among them is the State Oil Company of Azerbaijan Republic, SOCAR.
It is very interesting for me to take part in this prestigious forum. My speech is mainly focused on the use of digital processes and technologies for the development of human resources, including engineers and technicians working in the oil and gas industry. A special place in the speech will be given to e-learning.
Note that the agenda has been drawn up at a very high level, covering almost all issues that are of great interest to the oil and gas players. Today, the situation with the market prices improving, which facilitates the return of investors, while mainstreaming the oil sector.