Kadr potensialının inkişafı
– Hər il keçirilən “Neft və Qaz” sərgi və konfransı Qafqaz regionu üçün son dərəcə vacib bir tədbirdir və burada bütövlükdə bazara aid mühüm qərarlar qəbul edən əsas şirkətlər iştirak edirlər. Bunların arasında Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (“SOCAR”) də yer alır.
Bu nüfuzlu forumda iştirak etmək mənim üçün çox maraqlıdır. Mənim çıxışımda əsas diqqət kadr potensialının, o cümlədən neft-qaz sənayesində çalışan mühəndislər və texnikaların inkişaf etdirilməsi üçün rəqəmsal proseslərin və texnologiyaların istifadəsinə yönəldilib. Çıxışda elektron təhsilə xüsusi yer veriləcək.
Qeyd etmək istəyirəm ki, konfransın gündəliyi çox yüksək səviyyədə təşkil edilib və neft - qaz bazarının iştirakçılarını maraqlandıran demək olar ki, bütün məsələləri əhatə edir. Bu gün bazarda qiymət baxımından vəziyyət yaxşılaşır və bu da investorların bazara qaytarılmasına, neft sektorunun aktivləşməsinə kömək edir.

Вопросы развития кадрового потенциала
– Ежегодная нефтегазовая выставка и конференция экстремально важное событие для Кавказского региона, в котором участвуют ключевые лица, принимающие важные решения, касающиеся рынка в целом. В их числе Государственная нефтяная компания Азербайджана.
Мне весьма интересно принимать участие в этом престижном форуме. Мое выступление в основном сфокусировано на использовании цифровых процессов и технологий для развития кадрового потенциала, в том числе инженеров и технических специалистов, работающих в нефтегазовой отрасли. Особое место в выступлении будет уделено электронному обучению.
Хочу отметить, что повестка дня составлена на весьма высоком уровне, охватывает практически все вопросы, которые интересуют участников нефтегазового рынка. Сегодня ценовая ситуация на рынке улучшается, что содействует возвращению инвесторов на рынок, активизации нефтяного сектора.