Hər il keçirilən bu konfrans bir araya gələrək bütün həmkarlar ilə fikirləri paylaşmaq və 34 il Azərbaycanda fəaliyyət göstərdikdən sonra böyük şirkətlərə  çevrilmiş bəzi yeni simalar ilə görüşmək üçün yaxşı fürsətdir. Mən həmişə buraya gələrək insanlarla bir araya gəlməyi yüksək qiymətləndirirəm.
Həmçinin “BP” şirkətində çalışan, əvvəllər Azərbaycanda olmamış və hazırda burada işləyən həmkarım ilə görüşdüm. Köhnə dostlarla, Moskvada işlədiyim günlərdə dostumuz olan “Equinor” şirkətinin əməkdaşı ilə münasibətləri yeniləmək çox yaxşıdır. Beləliklə, yeni əlaqələr qurmaq faydalıdır.
Konfrans yenicə başlayıb və biz indiyə qədər hələ bir nitqlər panelini dinləmişik. Lakin, mən həmişə burada olmağı faydalı hesab edirəm. Bəlkə bəzi nitqlər digərlərindən daha maraqlıdır, lakin “SOCAR” və digər əsas şirkətləri təmsil edən həmkarlarımız ilə bir araya gəlmək mənim üçün həmişə çox faydalıdır.

Лари Бейтс, генеральный директор компании Nobel Upstream
- Эта ежегодная конференция является хорошей возможностью для обмена идеями между коллегами, а также для знакомства с некоторыми новыми людьми, которые создали крупные компании в результате 34-летней деятельности в Азербайджане. Я всегда высоко ценю эти встречи с людьми, когда приезжаю сюда.
Я также встретился со своим коллегой, работающим в ВР, который раньше не был в Азербайджане и сейчас работает здесь. Очень приятно возобновить отношения со старыми друзьями, с сотрудником Equinor, который поддерживал с нами дружественные связи в Москве. Таким образом, полезно устанавливать новые отношения.
Конференция только началась; до настоящего времени мы заслушали только одно панельное выступление. Тем не менее, я всегда считаю полезным находиться здесь. Возможно, некоторые из выступлений более интересны, чем другие, но мне всегда очень полезно встречаться с нашими коллегами из SOCAR и других крупных компаний.