Neft-qaz forumunun ən əsas əlamətləri
– Biz yüksək səviyyəli, çox maraqlı konfransda iştirak edirik! Məruzəçilərin və tədbir nümayəndələrinin səviyyəsi məni mütəəssir edib. Budur, hamımız bilməyik ki, Bakı hasilat baxımından neft-qaz sənayesinin mərkəzidir. Burada bazarın ən böyük iştirakçıları, məsələn, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti fəaliyyət göstərir və bu da ölkənin bu sahədəki əhəmiyyətini artırır.
Gündəlikdə bizim üçün vacib olan bir neçə mövzu var. Konfrans neft-qaz sənayesinin perspektivləri, eləcə də bu sənayedə hasilatçı kimi Azərbaycanın gələcəyi haqqında tez-tez məlumat verilir. Bizim üçün çox vacib olan Cənub Qaz Dəhlizinin işə salınması müsbət proqnozlara təsir edir, Bu hadisə konfrans çərçivəsində bu geniş müzakirə olunur. Hesab edirəm ki, bu hadisə ölkəmiz üçün yeni perspektivlər açır.
“Neft və Qaz” konfransı ümumilikdə bütün sənayeyə təsir edən mühüm qərarlar qəbul edən insanlar ilə görüşlər baxımından vacibdir. Eyni zamanda, forum real perspektivlər açır, bazarın yaratdığı uğurlar və imkanlar vurğulayır. Bundan başqa, biz böyük qlobal şirkətlərin planları barədə etibarlı məlumat almaq imkanı əldə edirik. Məncə, bu, tədbirin bütün iştirakçıları tərəfindən təsdiqlə bilər.

Важнейшие приметы форума нефти и газа
– Мы присутствуем на очень интересной конференции высокого уровня! Впечатлены уровнем спикеров, а также делегатов мероприятия. Нам всем важно помнить, что Баку является центром нефтегазовой индустрии в плане производства. Здесь действуют крупнейшие игроки рынка, к примеру, Государственная нефтяная компания Азербайджана, что повышает значимость страны в данной сфере.
В повестке дня есть несколько тем, которые важны для нас. На конференции много говорят о перспективах нефтегазовой отрасли, а также о будущем Азербайджана, как производителя в данной индустрии. На позитивные прогнозы влияет запуск Южного газового коридора, очень важного для нас. Данное событие широко обсуждается в рамках конференции. Считаю, что это событие открывает новые перспективы для страны.
Нефтегазовая конференция важна в плане встречи с лицами, которые принимают важные решения, влияющие в целом на всю отрасль. Вместе с тем, форум открывает реальные перспективы, подчеркивает достигнутые успехи и возможности, сформированные рынком. Помимо этого, мы имеем возможность получить достоверную информацию о планах крупных мировых компаний. Причем это обстоятельство, считаю, одобряется всеми участникам события.