Qətər şirkətinin Qarabağdakı layihələrdə iştirak imkanları müzakirə edilib
Energetika Nazirliyində nazir Pərviz Şahbazov və Qətərin “Nebras Power” şirkətinin baş icraçı direktoru Xalid Mohammed Jolo arasında görüş keçirilib.
Nazirlikdən AZƏRTAC-a bildirilib ki, görüşdə “Nebras Power” şirkətinin fəaliyyəti, müxtəlif ölkələrdə həyata keçirdiyi layihələr və bərpa olunan enerji sahəsində təcrübəsinə dair məlumat verilib. Bərpa olunan enerji sahəsində ölkəmizdə həyata keçirilən islahatlar, yaxın gələcəkdə təşkili planlaşdırılan “yaşıl enerji” hərracları barədə danışılıb, külək enerjisi, o cümlədən dənizdə külək enerjisi və hidroenerji sahələrində əməkdaşlıq imkanları nəzərdən keçirilib.
Energetika sahəsində uzunmüddətli investisiyalar həyata keçirən “Nebras Power” şirkətinin Azərbaycanda enerji layihələrində, eləcə də işğaldan azad olunmuş ərazilərimizdəki layihələrdə iştirak imkanları barədə müzakirələr aparılıb, şirkətin ölkəmizə sərmayə yatırmaqda maraqlı olduğu bildirilib.

Azerbaijan`s Energy Minister meets with Chief Executive Officer of Nebras Power
Azerbaijan`s Minister of Energy Parviz Shahbazov has met with Chief Executive Officer of Qatar’s Nebras Power Khalid Mohammed Jolo, the Ministry of Energy told AZERTAC.
During the meeting, information was provided on the activities of Nebras Power, its projects implemented in various countries, and experience in the field of renewable energy. Reforms in the field of renewable energy in Azerbaijan, green energy auctions planned to be held soon, opportunities for cooperation in the field of wind energy, including offshore wind energy and hydropower, were discussed at the meeting.
Discussions were held on the possible participation of Nebras Power, that put long-term investments in the field of energy, in energy projects in Azerbaijan, as well as projects in the liberated territories, and it was noted that the company is interested in investing in Azerbaijan.