30 may 2025 30 may 2025
2025-ci ilin 2-4 iyun tarixlərində regionun ən önəmli enerji tədbiri olan sayca 30-cu Yubiley “Baku Energy Week” (Bakı Enerji Həftəsi) təşkil ediləcək.
“Baku Energy Week”in tərkib hissəsi olan “Baku Energy Forum” 3–4 iyun tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək. Forum enerji sahəsinin əsas iştirakçılarını, sənaye liderlərini, aparıcı beynəlxalq ekspertləri, investorları və biznes nümayəndələrini hər il bir araya toplayaraq, enerji sahəsində dialoq üçün zəmin yaradır.
Bakı Enerji Forumu gələcəyi formalaşdıran ideyalarla tanış olmaq üçün unikal imkan təqdim edir. Təşkilatçıların dəvəti ilə dünyaca tanınmış global biznes eksperti, məruzəçi, isveçli iqtisadçı, futurist və beynəlxalq “bestseller” kitabların müəllifi Kyel A. Nordström sayca 30-cu olan Yubiley Bakı Enerji Forumunda iştirak edəcək. 4 iyun tarixində Bakı Konqres Mərkəzində tanınmış məruzəçinin xüsusi çıxışı olacaq. Müasir dövrün ən parlaq mütəfəkkirlərindən biri olan Nordström Azərbaycanda ilk dəfə olaraq qlobal iqtisadiyyatın gələcəyi, enerji bazarlarının transformasiyası və oyun qaydalarını dəyişəcək innovasiyalarla bağlı fikirlərini bölüşəcək.
“Baku Energy Week”ə Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi dəstək göstərir, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) isə baş tərəfdaş qismində çıxış edir.
Tədbirin təşkilatçıları “Iteca Caspian” və onun beynəlxalq tərəfdaşları olan “ICA Events” və “Caspian Event Management FZ-LLC” şirkətləridir. “Baku Energy Week” Azərbaycan Sərgi Təşkilatçıları Assosiasiyası (ASTA) tərəfindən dəstəklənir. Tədbir haqqında ətraflı məlumatlar ilə www.bakuenergyforum.az saytında və sosial şəbəkə hesablarında tanış olmaq mümkündür.

Глобальный бизнес-футуролог приедет в Баку на 30-ю Юбилейную «Baku Energy Week»
С 2 по 4 июня 2025 года в Баку 30-й раз состоится «Baku Energy Week» — одно из важнейших энергетических событий региона.
В рамках Юбилейной «Baku Energy Week» с 3 по 4 июня в Баку Конгресс Центре пройдет «Baku Energy Forum». Форум ежегодно объединяет ключевых участников энергетического сектора, лидеров отрасли, ведущих международных экспертов, инвесторов и представителей бизнеса, создавая основу для диалога в сфере энергетики.
4 июня в Баку Конгресс Центре состоится его специальное выступление. Один из самых ярких мыслителей современности, Нордстрём впервые выступит в Азербайджане и поделится своими взглядами на будущее глобальной экономики, трансформацию энергетических рынков и инновации, меняющие правила игры.
Министерство Энергетики Азербайджанской Республики оказывает поддержку «Baku Energy Week», а Государственная нефтяная компания Азербайджанской Республики (SOCAR) выступает в качестве генерального партнера.
Организаторами мероприятия являются компании «Iteca Caspian» и их международные партнеры «ICA Events» и «CEM FZ LLC». Активную поддержку также оказывает «Ассоциация Организаторов Выставок Азербайджана» (ASTA). Подробную информацию о мероприятии можно найти на сайте www.bakuenergyforum.az, а также на официальных страницах в социальных сетях.