Rövşən Nəcəf Çex Respublikasının ölkəmizdəki səfiri ilə görüşüb
Noyabrın 1-də Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) prezidenti Rövşən Nəcəf Çex Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Milan Sedlaçek ilə görüşüb.
Bu barədə Dövlət Neft Şirkəti məlumat yayıb.
Milan Sedlaçek Çex televiziyasının “Xaricdən mənzərələr” proqramının bir hissəsi kimi hazırlanacaq sənədli filmin “Neft Daşları”nda çəkilişləri üçün göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü ifadə edib.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası ilə Çex Respublikası arasında strateji tərəfdaşlıq əlqələrinin uğurla inkişaf etdiyi vurğulanıb, iki ölkə arasında iqtisadi sahədə, o cümlədən neft-qaz sektorunda qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın əhəmiyyəti qeyd olunub.
Görüşdə, həmçinin əməkdaşlıq perspektivləri və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Ровшан Наджаф встретился с послом Чехии в Азербайджане
1 ноября президент Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики (SOCAR) Ровшан Наджаф встретился с чрезвычайным и полномочным послом Чехии в нашей стране Миланом Седлачеком.
Об этом сообщили в SOCAR.
М.Седлачек выразил благодарность за поддержку, оказанную в связи со съемками документального фильма "Нефтяные камни" в рамках программы "Пейзажи из-за рубежа" чешского телевидения.
На встрече было отмечено, что стратегическое партнерство между Азербайджаном и Чехией успешно развивается, была подчеркнута важность взаимовыгодного сотрудничества двух стран в экономической сфере, в том числе в нефтегазовом секторе.
Также состоялся обмен мнениями по перспективам дальнейшего сотрудничества и другим вопросам, представляющим взаимный интерес.