Səfərimin məqsədi təcrübə mübadiləsidir!
Maksim Himadetdinov, “Zarubejneft” (Rusiya) şirkətində neft-qaz sənayesi obyektlərinin tikintisi üzrə rəhbər
Rusiyanın “Zarubejneft” şirkəti strateji təyinatlı neft-qaz şirkətidir və xarici iqtisadi fəaliyyət sahəsində zəngin tarixə və unikal təcrübəyə malikdir. Mən bu konfransda ilk dəfə iştirak edirəm. Əla işə görə bu genişmiqyaslı tədbirin təşkilatçılarına təşəkkür etmək istəyirəm. Biz burada iki gün ərzində xeyli sayda insanla, dünyanın tanınmış şirkətlərinin nümayəndələri ilə tanış ola bildik.
Səfərimin məqsədi ilk növbədə təcrübə mübadiləsidir. Sektorun aparıcı iştirakçılarının, o cümlədən “BP”, “Total” və b. şirkətlərin məruzələrini dinləmək, dünya təcrübəsini öyrənmək, əlaqə mübadiləsi aparmaq vacibdir.
“Zarubejneft” şirkəti dünyanın bir çox ölkəsində böyük beynəlxalq iş təcrübəsinə malik olan təşkilat olduğu üçün gələcək əməkdaşlıq üçün tərəfdaşlıq münasibətləri və uzunmüddətli əlaqələr qurmaq bizim üçün çox vacibdir.
Hesab edirəm ki, “Caspian Oil & Gas” konfransı belə əlaqələrin qurulması üçün əla imkan yaradan tədbirlərdən biridir.

Цель визита – в обмене опытом!
Максим Гимадетдинов, руководитель направления по строительству объектов нефтяной и газовой промышленности компании «Зарубежнефть» (Россия)
Российская компания «Зарубежнефть» является нефтегазовой компанией стратегического назначения, имеющей богатую историю и уникальный опыт внешнеэкономической деятельности. Я впервые посещаю Баку и данную конференцию. Хотелось бы поблагодарить организаторов этого масштабного мероприятия за прекрасную работу. За два дня удалось познакомиться с большим количеством людей, представителей известных мировых компаний.
Цель моего визита состояла, прежде всего, в обмене опытом. Важно было послушать доклады ведущих игроков отрасли, среди которых BP, Total и др., перенять мировой опыт, обменяться контактами.
Поскольку компания «Зарубежнефть» – организация с большим международным опытом работы во многих странах мира, для нас очень важно выстраивать партнерские отношения и долгосрочные связи для будущего сотрудничества.
Думаю, что конференция Caspian Oil and Gas одно из тех мероприятий, которое создает прекрасную возможность для налаживания подобных связей.