Səfərimin məqsədi təcrübə mübadiləsidir!
Maksim Himadetdinov, “Zarubejneft” (Rusiya) şirkətində neft-qaz sənayesi obyektlərinin tikintisi üzrə rəhbər
Rusiyanın “Zarubejneft” şirkəti strateji təyinatlı neft-qaz şirkətidir və xarici iqtisadi fəaliyyət sahəsində zəngin tarixə və unikal təcrübəyə malikdir. Mən bu konfransda ilk dəfə iştirak edirəm. Əla işə görə bu genişmiqyaslı tədbirin təşkilatçılarına təşəkkür etmək istəyirəm. Biz burada iki gün ərzində xeyli sayda insanla, dünyanın tanınmış şirkətlərinin nümayəndələri ilə tanış ola bildik.
Səfərimin məqsədi ilk növbədə təcrübə mübadiləsidir. Sektorun aparıcı iştirakçılarının, o cümlədən “BP”, “Total” və b. şirkətlərin məruzələrini dinləmək, dünya təcrübəsini öyrənmək, əlaqə mübadiləsi aparmaq vacibdir.
“Zarubejneft” şirkəti dünyanın bir çox ölkəsində böyük beynəlxalq iş təcrübəsinə malik olan təşkilat olduğu üçün gələcək əməkdaşlıq üçün tərəfdaşlıq münasibətləri və uzunmüddətli əlaqələr qurmaq bizim üçün çox vacibdir.
Hesab edirəm ki, “Caspian Oil & Gas” konfransı belə əlaqələrin qurulması üçün əla imkan yaradan tədbirlərdən biridir.

The purpose of our visit is to share experience!
The Russian company Zarubezhneft is a strategic oil and gas company with a rich history and unique experience in foreign economic activity. This is my first visit to Baku and this conference. I would like to thank the organisers of this large-scale event for their excellent work! In two days, I was able to meet a lot of people, representatives of famous world companies.
The purpose of my visit was, above all, in the exchange of experience. It was important to listen to the reports of the leading players in the industry, including BP, Total, and others, to learn from global experience, to exchange contacts.
Since Zarubezhneft is an organisation with extensive international experience in many countries of the world, it is very important for us to build partnerships and long-term relationships for future cooperation.
I think that the Caspian Oil & Gas Conference is one of those events that creates an excellent opportunity to establish such ties.