Şadıq ki, əməkdaşlığımız davam edəcək!
– Artıq bir ildir ki, “Inpex” şirkəti bu konfransın sponsorudur və biz gələcəkdə də foruma zəruri dəstək davam etdirmək niyyətindəyik. Hər il “Xəzər Neft və Qaz” konfransı dünyanın müxtəlif şirkətlərini təmsil edən bir çox iştirakçını bir araya gətirir. Tədbirdə ilk iclasdan iştirak edirəm, qeydlər aparıram, peşəkar maraq doğuran müəyyən məqamlarını qeyd edirəm.
Məlum olduğu kimi, “Inpex” şirkəti "Əsrin Müqaviləsi”nin, daha doğrusu “Azəri-Çıraq-Günəşli” yatağının işlənməsi və hasilatının pay bölgüsü üzrə müqavilənin iştirakçılarından biridir. Ötən ilin sentyabr ayında Azərbaycan hökuməti ilə “Azəri-Çıraq-Günəşli” (AÇG) yatağı blokunun layihə tərəfdaşları ilə birgə işlənməsi üzrə yeni müqavilə imzalanıb və  mən şadam ki, bizim əməkdaşlığımız davam edəcək.
Həmçinin mən Cənub Qaz Dəhlizinin açılmasının vacibliyini də qeyd etmək istəyirəm. Heç şübhəsiz ki, bu hadisə dünya bazarlarında ölkənin qaz ixracatçısı kimi beynəlxalq nüfuzunu daha da artırır.

Мы рады, что сотрудничество будет продолжаться!
– Уже который год компания Inpex является спонсором данной конференции, мы и в дальнейшем намерены продолжать необходимую поддержку форума. Ежегодно Каспийская нефтегазовая конференция собирает многих участников из различных компаний мира. Я участвую в событии с самой первой сессии, делаю заметки, отмечаю определенные моменты, представляющие профессиональный интерес.
Компания Inpex, как известно, является одним из участников «Контракта Века», а именно контракта по разработке и эксплуатации месторождения «Азери-Чираг-Гюнешли». Еще в сентябре прошлого года с правительством Азербайджана было подписано новое соглашение по разработке блока месторождений «Азери- Чираг- Гюнешли» (АЧГ) с партнерами по проекту. Мы рады, что сотрудничество будет продолжаться.
Хочу отметить важность запуска Южного газового коридора. Событие, безусловно, повышает международный авторитет страны в качестве экспортера газа на мировые рынки.