Şadıq ki, əməkdaşlığımız davam edəcək!
– Artıq bir ildir ki, “Inpex” şirkəti bu konfransın sponsorudur və biz gələcəkdə də foruma zəruri dəstək davam etdirmək niyyətindəyik. Hər il “Xəzər Neft və Qaz” konfransı dünyanın müxtəlif şirkətlərini təmsil edən bir çox iştirakçını bir araya gətirir. Tədbirdə ilk iclasdan iştirak edirəm, qeydlər aparıram, peşəkar maraq doğuran müəyyən məqamlarını qeyd edirəm.
Məlum olduğu kimi, “Inpex” şirkəti "Əsrin Müqaviləsi”nin, daha doğrusu “Azəri-Çıraq-Günəşli” yatağının işlənməsi və hasilatının pay bölgüsü üzrə müqavilənin iştirakçılarından biridir. Ötən ilin sentyabr ayında Azərbaycan hökuməti ilə “Azəri-Çıraq-Günəşli” (AÇG) yatağı blokunun layihə tərəfdaşları ilə birgə işlənməsi üzrə yeni müqavilə imzalanıb və  mən şadam ki, bizim əməkdaşlığımız davam edəcək.
Həmçinin mən Cənub Qaz Dəhlizinin açılmasının vacibliyini də qeyd etmək istəyirəm. Heç şübhəsiz ki, bu hadisə dünya bazarlarında ölkənin qaz ixracatçısı kimi beynəlxalq nüfuzunu daha da artırır.

We are glad that our co-operation will continue!
- Inpex has been among the sponsors of this conference for a number of years and our aim is to continue rendering necessary support for the forum in the future. Every year, the Caspian Oil & Gas Conference brings together many participants from various companies of the world. I participate in the event from the very first session, take notes, mark certain moments of professional interest.
Inpex, as is known, is one of the participants of the Contract of the Century, namely the contract for the development and production sharing of the Azeri-Chirag-Gunashli (ACG) field. Back in September of last year, a new agreement was signed with the Azerbaijani government to develop the block of Azeri-Chirag-Gunashli (ACG) fields with project partners. We are glad that the co-operation will continue.
I want to note the importance of launching the Southern Gas Corridor. The event, of course, raises the international authority of the country as an exporter of gas to world markets.