SOCAR-ın yeni təyin olunmuş birinci vitse-prezidenti Rövşən Nəcəf kollektivə təqdim olunub
Fevralın 10-da SOCAR TOWER-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamı ilə SOCAR-ın yeni təyin olunmuş birinci vitse-prezidenti Rövşən Nəcəf kollektivə təqdim olunub.
Şirkətdən Trend-ə verilən məlumata görə, Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat naziri, SOCAR-ın Müşahidə Şurasının sədri Mikayıl Cabbarov SOCAR-ın keçmiş prezidenti Rövnəq Abdullayevi və yeni təyin olunmuş birinci vitse-prezident Rövşən Nəcəfi təyinatları münasibəti ilə təbrik edib. M.Cabbarov Prezident İlham Əliyevin Sərəncamına əsasən Rövşən Nəcəfin həm də SOCAR prezidentinin səlahiyyətlərini müvəqqəti olaraq icra edəcəyini qeyd edib.
Müşahidə Şurasının sədri 16 ildən artıq SOCAR-a rəhbərlik etmiş Rövnəq Abdullayevin Azərbaycan neft-qaz sənayesinin inkişafına verdiyi töhfələrindən söz açaraq bildirib ki, bu müddət ərzində o, daim Ulu öndər Heydər Əliyevin yeni neft strategiyasının icrası və Prezident İlham Əliyevin enerji siyasətinin yerinə yetirilməsi, SOCAR-ın yerli səviyyəli neft-qaz şirkətindən qlobal səviyyəli enerji şirkətinə çevrilməsi üçün çalışmışdır.
M.Cabbarov SOCAR-ın Azərbaycan iqtisadiyyatı üçün əvəzedilməz rolunu vurğulayaraq, şirkətin artıq öz inkişafının yeni mərhələsinə qədəm qoyduğunu söyləyib. Ötən il şirkətin diaqnostikası aparılmış, 2035-ci ilədək korporativ strategiyası qəbul edilmişdir. Yeni inkişaf mərhələsində cənab Prezidentin enerji keçidi, dünya iqtisadiyyatının sürətli transformasiyası fonunda verdiyi tövsiyə və tapşırıqlar, SOCAR-ın orta və uzunmüddətli maliyyə dayanıqlığının təmin olunması əsas götürüləcək.
Tədbirdə çıxış edən İqtisadiyyat nazirinin müavini Rövnəq Abdullayev göstərilən etimada görə ölkə başçısına minnətdarlığını bildirib, neft sənayesində çalışdığı 33 il ərzində dövlətə və Prezidentin siyasətinə bağlı olduğunu, gələcək fəaliyyətində də bu prinsiplərə sadiq qalacağını, yeni vəzifəsində var gücü ilə çalışacağını deyib. R.Abdullayev Rövşən Nəcəfi təbrik edib, onun rəhbərliyi altında SOCAR-ın daha böyük nailiyyətlərə imza atacağına əmin olduğunu vurğulayıb.

Новоназначенный первый вице-президент SOCAR Ровшан Наджаф представлен коллективу
10 февраля в SOCAR TOWER новоназначенный первый вице-президент SOCAR Ровшан Наджаф был представлен коллективу, сообщает Day.Az со ссылкой на SOCAR.
Министр экономики Азербайджанской Республики, председатель наблюдательного совета SOCAR Микаил Джаббаров поздравил бывшего президента SOCAR Ровнага Абдуллаева и первого вице-президента Ровшана Наджафа с назначением.
Джаббаров отметил, что согласно распоряжению Президента Ильхама Алиева Ровшан Наджаф также будет временно исполнять обязанности президента SOCAR.
Говоря о вкладе Ровнага Абдуллаева, более 16 лет руководившего SOCAR, в развитие нефтегазовой отрасли Азербайджана, председатель Наблюдательного совета сказал, что в этот период он обеспечивал реализацию новой нефтяной стратегии общенационального лидера Гейдара Алиева и энергетической политики Президента Ильхама Алиева и способствовал превращению SOCAR из местной нефтегазовой компании в глобальную энергетическую компанию.
Подчеркнув незаменимую роль SOCAR в экономике Азербайджана, Джаббаров сказал, что компания уже вступила в новый этап развития. В прошлом году была проведена диагностика компании и принята корпоративная стратегия до 2035 года. На новом этапе развития для обеспечения среднесрочной и долгосрочной финансовой устойчивости SOCAR за основу будут взяты рекомендации и поручения, данные Президентом на фоне энергетического перехода и стремительной трансформации мировой экономики.
Выступая на мероприятии заместитель министра экономики Ровнаг Абдуллаев поблагодарил Президента за оказанное доверие и сказал, что на протяжении 33 лет был привержен государству и политике Президента в нефтяной отрасли. Абдуллаев поздравил Ровшана Наджафа и выразил уверенность, что под его руководством SOCAR добьется еще больших успехов.