Bakı Enerji Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib
24 may tarixində Xəzər regionunun ən nüfuzlu enerji tədbiri olan Bakı Enerji Həftəsinə həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Energetika Nazirliyinin mətbuat katibi Cahid Mikayılov, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) mətbuat katibi Orxan Hüseynov, “Iteca Caspian” şirkətinin satış üzrə direktoru Orxan Əhmədov, “Iteca Caspian” şirkətinin layihə rəhbəri Aynurə Nəzərli, “Iteca Caspian” şirkətinin layihə meneceri Nailə Əliyeva iştirak edib.
Mətbuat konfransında kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri və sərgilərin təşkilat komitəsinin üzvləri də iştirak edib.
31 may-3 iyun tarixlərində Bakı şəhəri üç mötəbər tədbiri bir ad altında birləşdirən Bakı Enerji Həftəsinə ev sahibliyi edəcək. Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində 28-ci Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz Sərgisi “Caspian Oil&Gas”, 11-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji Sərgisi “Caspian Power” və 28-ci Bakı Enerji Forumu keçiriləcək. “Caspian Oil&Gas” və “Caspian Power” sərgiləri Bakı Ekspo Mərkəzində, Bakı Enerji Forumu isə ekoloji konseptdə inşa edilmiş Bakı Konqres Mərkəzində keçiriləcək.
Bakı Enerji Həftəsinə Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi və Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) rəsmi dəstək göstərir.
Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində keçiriləcək tədbirlərdə 37 ölkədən 326 şirkət iştirakını təsdiq etmişdir. Tədbirdə təmsil olunacaq ölkələr Azərbaycanla yanaşı, Amerika Birləşmiş Ştatları, Almaniya, Avrstriya, Belarus, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Bolqarıstan, Böyük Britaniya, Çin, Əlcəzair, Filippin, Finlandiya, Fransa, Gürcüstan, İspaniya, İsrail, İsveç, İsveçrə, İtaliya, Kanada, Küveyt, Qazaxıstan, Macarıstan, Monako, Niderland, Norveç, Özbəkistan, Rumıniya, Rusiya Federasiyası, Serbiya, Səudiyyə Ərəbistanı, Sinqapur, Tayland, Türkiyə, Vyetnam və Yaponiyadır.
Bakı Enerji Həftəsinin nüfuzunu və yüksək statusunu onun sponsorlarının genişlənən tərkibi də təsdiqləyir. Baş sponsoru SOCAR olan Bakı Enerji Həftəsinin sponsorları: Abu Dhabi Port, ACWA Power, Ansaldo Energia, AZEL SYSTEMS, Azeri M-I Drilling Fluids, AZFEN, Baku Steel Company, bp, Caspian Drilling Company, Caspian Marine Services, Equinor, EP Absheron, Intertek, Global Energy Azerbaijan, GL, Inpex, KOLIN Construction, MASDAR, Tekfen, Total Energies, Turkish Petroleum, Uniper, Ural Steel şirkətləridir. Bakı Enerji Forumunun intellektual tərəfdaşı qismində Boston Consulting Group çıxış edir. BMW brendini təmsil edən Improtex Motors şirkəti isə forumda yeni elektrik avtomobil modelini təqdim edəcək.
Tədbirin təşkilatçısı Iteca Caspian, Caspian Event Oraganisers şirkətləri və onların beynəlxalq tərəfdaşları - ICA Events, CEM FZ LLC şirkətləridir.

Состоялась пресс-конференция, посвященная Бакинской Энергетической Неделе
24 мая состоялась пресс-конференция, посвященная Бакинской Энергетической Неделе, самому престижному энергетическому мероприятию Каспийского региона.
В мероприятии приняли участие Пресс-секретарь Министерства энергетики Азербайджанской Республики Джахид Микаилов, пресс-секретарь Государственной нефтяной компании Азербайджанской Республики (SOCAR) Орхан Гусейнов, директор по продажам в компании «Iteca Caspian» Орхан Ахмедов, руководитель проекта в компании «Iteca Caspian» Айнура Назарли, и менеджер проектов в компании «Iteca Caspian» Наиля Алиева.
В пресс-конференции также приняли участие представители средств массовой информации и члены оргкомитета выставок.
С 31 мая по 3 июня в городе Баку пройдет Бакинская Энергетическая Неделя, объединяющая три престижных мероприятия под одним названием. В рамках Бакинской Энергетической Недели состоятся 28-я Международная Выставка «Нефть и Газ Каспия» Caspian Oil&Gas, 11-я Каспийская Международная Выставка «Энергетика и Зеленая Энергия» Caspian Power и 28-й Бакинский Энергетический Форум.
Свое участие в мероприятиях, которые пройдут в рамках Бакинской Энергетической Недели, подтвердили 326 компаний из 37 стран мира. Помимо Азербайджана, на мероприятии будут представлены Соединенные Штаты Америки, Германия, Австрия, Беларусь, Объединенные Арабские Эмираты, Болгария, Великобритания, Вьетнам, Китай, Алжир, Филиппины, Финляндия, Франция, Грузия, Испания, Израиль, Швеция, Швейцария, Италия, Канада, Кувейт, Казахстан, Венгрия, Монако, Нидерланды, Норвегия, Узбекистан, Румыния, Российская Федерация, Сербия, Саудовская Аравия, Сингапур, Таиланд, Турция и Япония. Выставки Caspian Oil&Gas и Caspian Power состоятся в Баку Экспо Центре, а Бакинский Энергетический Форум примет Баку Конгресс Центр, построенный по экологической концепции.
Репутация и высокий статус Бакинской Энергетической Недели также подтверждается и расширяющимся составом ее спонсоров. При участии SOCAR в качестве основного спонсора Бакинской Энергетической Недели, мероприятие поддерживается такими спонсорами, как Порт Абу-Даби, ACWA Power, Ansaldo Energia, AZEL SYSTEMS, Azeri M-I Drilling Fluids, AZFEN, Baku Steel Company, bp, Caspian Drilling Company, Caspian Marine Services, Equinor, EP Absheron, Intertek, Global Energy Azerbaijan, GL, Inpex, KOLIN Construction, MASDAR, Tekfen, Total Energies, Turkish Petroleum, Uniper, Уральская Сталь. BostonConsultingGroup выступает интеллектуальным партнером Бакинского энергетического форума. Компания «ImprotexMotors», представляющая бренд «BMW», представит на форуме новую модель электромобиля.
Организаторами Бакинской Энергетической Недели являются Iteca Caspian и Caspian Event Organisers совместно с ICA Events и CEM FZ LLC в качестве международных партнеров.