Azərbaycan və Çexiya arasında energetika sahəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Çexiya Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Milan Ekerti səlahiyyət müddətinin bitməsi ilə əlaqədar qəbul edib.
Nazirlikdən AZƏRTAC-a bildirilib ki, görüşdə iki ölkə arasında enerji əməkdaşlığı, o cümlədən Azərbaycanın Energetika Nazirliyi ilə Çexiyanın Sənaye və Ticarət Nazirliyi arasında energetika sahəsində əməkdaşlıq haqqında imzalanmış Sazişdən irəli gələn, həmçinin birgə İşçi Qrupun yaradılması və onun ilk iclasının keçirilməsi kimi məsələlər müzakirə olunub.
Nazir Azərbaycanda səlahiyyət müddəti başa çatan səfirə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb, səfir isə bundan sonra da iki ölkə arasında enerji əlaqələrinin genişlənəcəyinə əminliyini ifadə edib.

ОБСУЖДЕНЫ ВОПРОСЫ СОТРУДНИЧЕСТВА В ЭНЕРГЕТИЧЕСКОЙ СФЕРЕ МЕЖДУ АЗЕРБАЙДЖАНОМ И ЧЕХИЕЙ
Министр энергетики Азербайджана Парвиз Шахбазов принял посла Чешской Республики в нашей стране Милана Экерти в связи с завершением срока его полномочий.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в министерстве, на встрече было обсуждено энергетическое сотрудничество между двумя странами, в том числе вопросы, вытекающие из Соглашения о сотрудничестве в энергетической сфере между Министерством энергетики Азербайджана и Министерством промышленности и торговли Чехии, а также создание совместной рабочей группы и проведение ее первого заседания.
Министр пожелал послу успехов в дальнейшей деятельности, в свою очередь чешский дипломат выразил уверенность в дальнейшем расширении энергетических связей между двумя странами.