Azərbaycan və Çexiya arasında energetika sahəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Çexiya Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Milan Ekerti səlahiyyət müddətinin bitməsi ilə əlaqədar qəbul edib.
Nazirlikdən AZƏRTAC-a bildirilib ki, görüşdə iki ölkə arasında enerji əməkdaşlığı, o cümlədən Azərbaycanın Energetika Nazirliyi ilə Çexiyanın Sənaye və Ticarət Nazirliyi arasında energetika sahəsində əməkdaşlıq haqqında imzalanmış Sazişdən irəli gələn, həmçinin birgə İşçi Qrupun yaradılması və onun ilk iclasının keçirilməsi kimi məsələlər müzakirə olunub.
Nazir Azərbaycanda səlahiyyət müddəti başa çatan səfirə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb, səfir isə bundan sonra da iki ölkə arasında enerji əlaqələrinin genişlənəcəyinə əminliyini ifadə edib.

Azerbaijani Energy Minister Parviz Shahbazov has met with Czech Ambassador to Azerbaijan Milan Ekert as he ends his diplomatic mission in the country.
The sides discussed energy cooperation between the two countries, including those arising from the agreement between the Ministry of Energy of Azerbaijan and the Ministry of Industry and Trade of the Czech Republic on cooperation in the sphere of energy, also the creation of a joint working group and holding its first meeting.
The ambassador expressed confidence that energy relations between the two countries will continue to expand.