Azərbaycana beynəlxalq marağın artması
Şirkətimiz Bakıda keçirilən bütün neft-qaz sərgilərində və konfranslarında iştirak edib və biz pandemiyadan sonra canlı ünsiyyət prosesində bizi maraqlandıran məsələlər üzrə danışıqlarda yenidən iştirak etdiyimizə görə şadıq.
Bu cür forumlar dövlət qurumları, eləcə də yerli və xarici şirkətlərlə qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın inkişafı və genişləndirilməsi üçün əla platformadır.
“Bakı Enerji Həftəsi-2022” dünyanın hər yerindən şirkətləri bir araya gətirmişdir ki, bu da Azərbaycana artan marağın göstəricisidir.
Bu isə o deməkdir ki, yeni layihələr, yeni iş imkanları və uğurlu iqtisadi inkişaf olacaq.
Şirkətimiz BP və SOCAR ilə əməkdaşlıq təcrübəsinə malikdir, bu şirkətlərin tenderlərində qalib gəlib. Beləliklə, biz BP üçün Mərkəzi Şərqi Azəri (ACE) layihəsi çərçivəsində boruları izolyasiya edirik, SOCAR üçün isə “Ümid-Babək” yatağından qaz hasilatının artırılması çərçivəsində boruların izolyasiyasını və betonlamasını həyata keçiririk.
Bu cür təcrübə digər layihələrdə də faydalı ola bilər və ümid edirik ki, COVID-19-dan sonra dünyada işgüzar fəallığın canlanması şirkətimizin fəaliyyətinə müsbət təsir göstərəcək.

Международный рост интереса к Азербайджану
Наша компания принимала участие во всех нефтегазовых выставках и конференциях в Баку, и мы рады, после пандемии, вновь в процессе живого общения участвовать в переговорах по интересующим нас вопросам.
Такие форумы — прекрасная площадка для развития и расширения взаимовыгодного сотрудничества с государственными структурами, а также местными и зарубежными компаниями.
Baku Energy Week-2022 собрала компании со всех концов света, что показывает рост интереса к Азербайджану.
А это означает, что будут новые проекты, новые рабочие и успешное экономическое развитие.
Наша компания имеет опыт сотрудничества с BP и SOCAR, выиграла тендеры этих компаний. Так, мы проводим изоляцию труб в рамках проекта «Центральное Восточное Азери» (ACE) для BP, а для SOCAR — изоляцию и бетонирование труб в рамках увеличения добычи газа с месторождения Умид-Бабек.
Такой опыт может быть полезен и в других проектах, и мы надеемся, что оживление деловой активности в мире после COVID-19 позитивно отразится и на деятельности нашей компании.