Forum beynəlxalq dialoq üçün əla platformaya çevrilib
Biz Azərbaycan rəhbərliyinin Bakı Enerji Həftəsi kimi bir tədbiri belə yüksək səviyyədə təşkil etdiyinə görə çox şadıq!
Çoxumuz sərginin açılışında tanış olduq və hamımızın sənaye ilə bağlı çoxlu sualları var idi. Forum əla bir imkan yaratdı və beynəlxalq dialoq üçün səmərəli platforma çevrildi. Şübhəsiz ki, bu əla, layiqli və çoxdan gözlənilən bir tədbirdir!
Forum çərçivəsində biz müxtəlif ölkələrdən olan həmkarlarımızla görüşür və qlobal enerji sektorunda mövcud vəziyyəti müzakirə edirik. Bizim hasilatın əhəmiyyətli hissəsini ixrac etdiyimizi nəzərə alsaq, bu baxımdan Qazaxıstan ilk növbədə enerji resurslarımızın ixracı məsələsində maraqlıdır. Biz, həmçinin, bu məsələlərdə sabitlik axtarışındayıq. Bu, çox vacibdir, ona görə də biz həmkarlarla görüşə və bizi maraqlandıran məsələləri müzakirə edə bildik. Belə deyək, “saatları eyniləşdirdik”.
Təbii ki, Qazaxıstanda pandemiya səbəbindən təxirə salınan təkmilləşdirmək istədiyimiz çoxlu layihələr var. İndi, nəhayət, hər şey normala qayıdır, biz işə başlaya, investorlarla, gələcək tərəfdaşlarla görüşə bilərik. Burada biz bunu edə bildik. Ona görə də bizim üçün forum müsbət şəkildə keçirilir.

Форум стал отличной площадкой для международного диалога
Мы рады, что власти Азербайджана смогли организовать такое мероприятие, как Baku Energy Week – и на таком высоком уровне!
Многие из нас встретились на открытии выставки, и у всех накопилось много вопросов по отрасли. Форум предоставил отличный шанс и стал хорошей площадкой для международного диалога. Это, безусловно, отличное, достойное, давно ожидаемое мероприятие!
На полях форума мы встречаемся с коллегами из разных стран, обсуждаем текущую ситуацию в глобальной энергетике. Понятно, что Казахстан в этом плане в первую очередь интересует экспорт наших энергоресурсов, учитывая, что мы экспортируем значительную часть своей добычи. Мы тоже ищем стабильности в этих вопросах. Это очень важно, поэтому на этой площадке нам удалось встретиться и обсудить интересующие нас вопросы. Сверить часы, скажем так.
Конечно, в Казахстане есть очень много проектов, которые мы бы хотели развивать, которые тоже в силу пандемии были отложены. Сейчас, наконец, все возвращается на круги своя, можем начать работать, встречаться с инвесторами, будущими партнерами. Здесь нам удалось это сделать. Поэтому для нас форум проходит со знаком плюс.