​​​​​​​SOCAR rəqəmsal transformasiya üzrə böyük iş aparır - Rövşən Nəcəf
Trend-in müxbiri xəbər verir ki, bunu SOCAR-ın prezidenti vəzifələrini icra edən Rövşən Nəcəf Şuşada Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində keçirilən "Sıfır tullantıya doğru yol: Qarabağ bölgəsində "yaşıl" enerjinin potensialı və imkanları" adlı xüsusi sessiya zamanı deyib.
"SOCAR 2035-ci ilədək strategiyası çərçivəsində enerji şirkətini transformasiya etməyi planlaşdırır. Biz şirkətimizin tarixində yeni səhifə açırıq. Bu strategiyaya baxmayaraq, neft və qaz istehsalı üzrə işlər davam edəcək. Həmçinin, vurğulamaq istəyirəm ki, şirkətimizin Türkiyə və Gürcüstanda nümayəndəlikləri var. Orada rəqəmsal transformasiya üzrə böyük işlər aparılır. Bu işlər ölkəmizdə də görülür", - deyə o bildirib.
R.Nəcəf vurğulayıb ki, SOCAR-ın qarşısında duran bütün hədəflər, həm rəqəmsal mühitə keçid, həm də enerji təhlükəsizliyinin təmin olunması üzrə hədəflər əldə olunub.

The State Oil Company of the Azerbaijan Republic (SOCAR) is making considerable efforts in the digital transition, Acting President of SOCAR Rovshan Najaf said during a special session on 'Path to Zero Emissions: Developing the Green Energy Potential of the Liberated Territories' on the sidelines of the Baku Energy Week in Shusha on June 4, Trend reports.
"As part of its strategy, SOCAR plans to transform into an energy company until 2035. Although the company's embarking on a new era, its oil and gas production will further continue. Meanwhile, SOCAR's representative offices in Turkey and Georgia are also conducting full-scale digital transformation work. Such kinds of activities are being carried out in Azerbaijan as well," Najaf said.
He outlined that SOCAR is aimed to achieve all the goals in transitioning to a digital world and ensuring energy security.